Δημοτικό Συμβούλιο Λήμνου: Ποιος αναλαμβάνει και ποιος εκπροσωπεί τι (βίντεο) - Limnos Live
Connect with us

Λήμνος

Δημοτικό Συμβούλιο Λήμνου: Ποιος αναλαμβάνει και ποιος εκπροσωπεί τι (βίντεο)

Δημοσιεύτηκε

στις

Το Δημοτικό Συμβούλιο του Δήμου Λήμνου έλαβε χθες, Τετάρτη 7 Φεβρουαρίου, σειρά αποφάσεων για τον ορισμό των μελών του Διοικητικού Συμβουλίου του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου Λήμνου, των μελών των Σχολικών Επιτροπών Μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (έως 29/06/2024), των εκπροσώπων στη Γενική Συνέλευση των Μετόχων και την Επιτροπή Διαχείρισης του Προγράμματος CLLD/LEADER της Αναπτυξιακής Λήμνου Α.Α.Ε. ΟΤΑ, καθώς επίσης και των εκπροσώπων στη Γενική Συνέλευση και στο Διαχειριστικό Συμβούλιο στης Α.Μ.Κ.Ε. «Λήμνος Τουριστική».

Επίσης, μεταξύ άλλων, συστάθηκε η Δημοτική Επιτροπή Ισότητας των Φύλων, ορίστηκαν οι εκπρόσωποι του Δήμου στη Γ.Σ. της Δ.Ε.Δ.Α.Π.Α.Λ., ενώ στη συνέχεια ο κ. Χρυσόστομος Μυρτζανής ορίστηκε ως ο Δημοτικός Σύμβουλος που θα εκτελεί χρέη Προέδρου στη Δημοτική Κοινότητα Καλλιόπης, μετά την εκδημία του εκλεγμένου Προέδρου της Κοινότητας, του αείμνηστου Νικόλαου Ρόκκου.

Διοικητικό Συμβούλιο του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου Λήμνου

Πρόεδρος η Δήμαρχος Γεώργα Ελεονώρα με αναπληρωτή τον Αντιδήμαρχο Πυρομάγλου Χρήστο

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Λοιπά μέλη:

Καλτσούνης Χρήστος, Λιμενάρχης Μύρινας

Αρβανίτης Γεώργιος, τέως Λιμενάρχης Μύρινας, με αναπληρωτή τον Παπαδημητρίου Χαράλαμπο

Κανταράς Στυλιανός, με αναπληρώτρια τη Χάρου-Κατέ Ελένη

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Γαροφαλλίδης Εμμανουήλ με αναπληρωτή τον Σαρικλή Θεόδωρο

Επίσης, ανεγνώσθη η απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Αγίου Ευστρατίου, σύμφωνα με την οποία μέλη του Δ.Σ. του Δ.Λ.Τ.Λ. εξελέγησαν επίσης οι κάτωθι:

Σινάνης Κωνσταντίνος, Δήμαρχος

Πανέρα Βασιλική

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Κουδουνάς Μιχαήλ

Καραϊσκάκη Χρυσούλα

 

Σχολική Επιτροπή Σχολικών Μονάδων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης:

Πρόεδρος: Λυγδά Ιουλία, με αναπληρώτρια τη Διαματάρη Ιωάννα – Ελπίδα

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Αντιπρόεδρος: Πυρομάγλου Χρήστος, με αναπληρωτή τον Χασάπη Ευάγγελο

Λοιπά μέλη (Δημοτικοί Σύμβουλοι):

Σκαπέτης Χαράλαμπος με αναπληρωτή τον Κουτσογιάννη Αντώνιο

Γαροφαλλίδου – Παπούλκα Αδαμαντία με αναπληρωτή τον Μυρτζανή Χρυσόστομο

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Μαδυτινός Κωνσταντίνος με αναπληρωτή τον Γαροφαλλίδη Εμμανουήλ

Ελευθεράκη – Σάραγκα Σοφία με αναπληρωτή τον Σακαρίκο Γεώργιο

Παλαιολόγου Ευαγγελία

Σκούρας Κωνσταντίνος

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Ζαΐμη Χριστίνα

Ρόκκος Εμμανουήλ

Τάντος Κωνσταντίνος

Φωτοπούλου Χαριτίνη

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Πολυμένη Ελένη

Δανιήλ Ευάγγελος

Κρυσταλλάς Αλέξανδρος (εκπρόσωπος των μαθητών)

 

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Σχολική Επιτροπή Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης:

Πρόεδρος : Λυγδά Ιουλία, με αναπληρώτρια τη Διαματάρη Ιωάννα- Ελπίδα

Αντιπρόεδρος: Μυρτζανής Χρυσόστομος με αναπληρώτρια τη Γαροφαλλίδου- Παπούλκα Αδαμαντία

Λοιπά μέλη:

Κουτσογιάννης Αντώνιος με αναπληρωτή τον Λαντούρη Χρυσοβαλάντη

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Σκαπέτης Χαράλαμπος με αναπληρωτή τον Τουλαδέλλη Κωνσταντίνο

Μαδυτινός Κωνσταντίνος με αναπληρωτή τον Γαροφαλλίδη Εμμανουήλ

Ελευθεράκη – Σάραγκα Σοφία με αναπληρωτή τον Γεώργιο Σακαρίκο

Χαψή Βασιλική

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Γιαρμαδούρου – Τζαννέτου Αθηνά

Χαραλαμπίδου Μαρία

Βλάττας – Λαμπρινός Άγγελος

Καρατζόγλου Αργύριος

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Ράλλη Μαρίνα

Πιτσικάς Χρυσοβαλάντης

 

Εκπρόσωποι στη Γενική Συνέλευση των Μετόχων του Προγράμματος CLLD/Leader της Αναπτυξιακής Λήμνου Α.Α.Ε. ΟΤΑ

Καμβύση Σαραντία

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Καφαλτής Αλέξανδρος

Κουτσογιάννης Αντώνιος

Ορφανίδης Νεκτάριος

Ρουμελιώτης Ανδρέας

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Σεβαστός Τρύφωνας

Φαρμάκης Χαράλαμπος

 

Τακτικό και αναπληρωματικό μέλος στην 6μελή Επιτροπή Διαχείρισης του Προγράμματος CLLD/Leader της Αναπτυξιακής Λήμνου Α.Α.Ε. ΟΤΑ για την προγραμματική περίοδο 2014-2020

 

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

 

Τακτικό μέλος: Κουτσογιάννης Αντώνιος

Αναπληρωματικό μέλος: Ορφανίδης Νεκτάριος

 

Τακτικό και αναπληρωματικό μέλος στην που θα συμμετέχει στην εφταμελή (7) «ΕΔΠ LEADER» της ΑΝ.Ε.Λ. Α.Ε. για την Προγραμματική Περίοδο 2021-2027.

Τακτικό μέλος: Κουτσογιάννης Αντώνιος

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Αναπληρωματικό μέλος: Ορφανίδης Νεκτάριος

 

Εκπρόσωποι του Δήμου Λήμνου στη Δ.Ε.Δ.Α.Π.Α.Λ. Α.Ε.

Χασάπης Ευάγγελος

Δανιήλ Νικόλαος

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Εκπρόσωποι στη Γενική Συνέλευση και το Διαχειριστικό Συμβούλιο της Α.Μ.Κ.Ε. «Λήμνος Τουριστική»

Γενική Συνέλευση:

Γαροφαλλίδου – Παπούλκα Αδαμαντία

Σταματέρη Σεβαστή

Παρίσσου Αικατερίνη

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Ζουπαντής Αντώνιος

Πατρώνιας Αντώνιος

Καλλιμανά Θεοδοσία

Ελευθεράκη – Σάραγκα Σοφία

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

 

Διαχειριστικό Συμβούλιο

Πρόεδρος: Γαροφαλλίδου – Παπούλκα Αδαμαντία με αναπληρωτή τον Μπουλώτη Δημήτριο

Λοιπά μέλη:

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Σταματέρη Σεβαστή με αναπληρωτή τον Σαράντη Κωνσταντίνο

Παρίσσου Αικατερίνη με αναπληρώτρια τη Λασκαρίδου Ειρήνη

Κουζίνα Ελένη με αναπληρωτή τον Παντελαρούδη Γεώργιο

 

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Δημοτική Επιτροπή Ισότητας των Φύλων

Πρόεδρος: Δανιήλ Νικόλαος

Λοιπά μέλη:

Μπούρδου Αργώ

Ζαΐμη Χριστίνα

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Παπαζιάν Ισαάκ

Λούγκλου Φανή

Κατσάνου Μαρία

Μουστάκας Παναγιώτης

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Advertisement

Ελευθεράκη-Σάραγκα Σοφία

Google News Icon

Σας άρεσε το άρθρο? Mάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από την Λήμνο!
Ακολουθήστε το LimnosLive.gr στο Google News.

ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ
Προσθήκη σχολίου

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Διαφήμηση
Διαφήμηση

Επικαιρότητα